Biało – czerwone!

bet5

To wyjątkowe barwy, bo nasze.

Niejednokrotnie zapewne zauważyliście, że Polscy kibice w wielu przypadkach to Ojcowie sukcesu. Jak wygrywany to szał, radość, pochwały i lecą fajerwerki, zaś jak przegrywamy to wszystko jest do bani, wina trenera, wina zawodników, a tak naprawdę to wina premiera.

Coś w tym jest, ale ja głęboko wierzę (jako były sportowiec, który grał w piłkę ręczną 9 lat), że większość z nas kibicuje zawsze i z całego serca choćby nie wiem co. Tegoroczne Euro jednoczy Polaków – stanowimy rodzinę. Tłumy szaleją, śpiewamy hymn Polski mając gęsią skórkę, ściskamy z radości obcych ludzi, tańczymy i skaczemy w euforii – to jest piękne.

Na czas meczu Polaków ulice wszystkich miast i wsi są puste i tylko ten wspólny, gigantyczny wybuch radości. Dzieci, dorośli, dziadkowie – wszyscy! Nie dzieli nas polityka, religia, czy orientacja seksualna – liczy się jedno – wspólne emocje, wsparcie polskiej reprezentacji i wiara, że NASI odniosą sukces.

Dwa tygodnie temu weszłam na zajęcia do przedszkolaków i od progu słyszę:

Kuba: Jestem Krycha!

Michał: Nie, bo ja!!!

Adaś: A ja Kapustka, on zagrał najlepiej!

Łukasz: Ja chce być Lewandowskim! Robertem chcę być!

Aż łza się w oku kręci. Ci chłopcy już mają swoich bohaterów i chcą być jak oni. Spełniać marzenia, radować kibiców, reprezentować Polskę.

Przeczytałam im historię brazylijskiej legendy piłki nożnej – Pele. Słuchali mnie jak zaczarowani. Pele wychowywał się w biedzie, zarabiał czyszcząc innym buty, w piłkę grał wypchaną skarpetką lub większym owocem. Dzieci były zdumione, ale rozumiały, że pochodził z bardzo biednej rodziny, lecz jego determinacja i talent doprowadziły go na szczyt kariery.

Sam Grzegorz Krychowiak zaczynał w zespole Orzeł Mrzeżyno – niepozornej, nadmorskiej mieścinie.

Chciałam im przez to powiedzieć, że najważniejsza jest pasja, systematyczność i dążenie do celu, a wszystko jest do spełnienia. Chcieć to móc. Wierzę, że ich marzenia spełnią się, a ja z dumą będę mogła gdzieś z oddali patrzeć na ich sukcesy. Tego samego życzę i moim dzieciom i Wam wszystkim. Uwierzcie w swoje marzenia, te mniejsze szczególnie – to od nich wszystko się zaczyna.

A jutro! Bądźmy razem !

Polskaaaaaaaa bialooooo – czerwoniiiiiiiii 🙂

bet17

bet16

bet15

bet8

bet14

bet13

bet11

bet12

bet10

bet7

bet6

bet5

bet4

bet3

bet2

bet19

bet21

bet22

bet20

SUKIENKA / DRESS – BETTY M tutaj

TOREBKA / BAG – TOUS

BAG 2 – COCOONO  tutaj

BUTY / SHOES – ZARA

ZEGAREK / WATCH – TOUS

WIANEK / WREATH – KWIATY SĄ PIĘKNE

Comments

comments